Egzersizler Fitness Kilo Vermek

11 göbek eritme egzersiz hareketi

göbek eritme egzersiz

Uykularınızı kaçıran göbek yağı mı? Cevabınız evet ise, hayallerinizde ki göbek şekline ulaşmak için bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapmanız gerekir. Şüphesiz, göbek yağı estetik açıdan kötü bir görüntü sergiliyor. Göbek yağları eritilmediği takdirde hep fiziksel görünüş bozulabilir hem de bunun ilerlemesi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu yazımızda size 11 adet kolay göbek eritme egzersiz hareketlerini göstereceğiz. Spor salonuna gitmeden evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Diyet ve egzersiz el ele gider. Sadece diyetin göbek yağını yakacağını düşünürsen, yanılıyorsun. Gerçekten kilo vermek istiyorsanız, karın yağını hedeflemek ve azaltmak için günlük rutininize bir saatlik bir egzersiz eklemeniz gerekir. Burada, göbek yağının, alacağınızı düşündüğünüzden daha hızlı azaltmanıza yardımcı olabilecek 11 adet göbek eritme egzersiz listesini derledik:

1. Crunch

göbek eritme egzersiz

Göbek eritme egzersiz listeminiz ilk hareketi crunch. Resimde gördüğünüz şekilde pozisyonunuzu alın. Ayaklarınızı göbek bölgenize çekerken, elleriniz ve karın kaslarınız yardımıyla kendinizi öne çekmeye çalışın. 10 tekrar yapın ve mola verin. 3 set yaparak egzersizi tamamlayın.

2. Twist Crunch

göbek eritme egzersiz

Göbek eritme egzersiz hareketlerimizin ikincisi twist crunch. Bu hareketimizde ilk hareketimiz gibi pozisyon alıyoruz bu sefer sadece ayaklarımız 90 derece dikmek yerine ikisi 45 derece açılar ile öne uzatıyoruz. Kendimizi sağ ve sol tarafa yönlendirirken yerden 45 derece açıda duran açık ayaklarımızı teker teker kendimize doğru çekiyoruz. 10 tekrar halinde 3 set yapınız. Unutmayın 10 tekrar sol ve sağ tarafa için 10’ar hareket halinde olacak.

3. Side Crunch

göbek eritme egzersiz

Bu hareketimizde mekik pozisyonunu alıyoruz. Ayaklarınızı ister yere koyabilir,ister havada tutabilir, isterseniz havada tutup kendinize çekebilirisiniz. Hareketin amacı kendimizi sağ ve sol tarafa yatırarak yan tarafta bulunan kasları çalıştırmak. Her taraf için 10 tekrar halinde 3 set yapacağız.

4. Reverse Crunch

göbek eritme egzersiz

Göbek eritme egzersiz hareketlerimizin dördüncü egzersizi biraz zorlayıcı olabilir. Bu egzersiz ayrıca bel ağrılarınıza çok iyi gelecek. Resimde görüldüğü gibi pozisyonumuzu alıyoruz ve ayaklarımızı kendimize doğru çekiyoruz. Bu hareket alt göbek bölgemizdeki kasları çalıştıracak. 10 tekrar halinde 3 set yapıyoruz.

5. Vertical Leg Crunch

göbek eritme egzersiz

Resimde görüldüğü gibi poziyon alıyoruz ve bir bacağımız diğer bacağımızın üstüne atıyoruz. Birinci hareketimizde yaptığımız gibi kendimizi öne doğru iterken bacaklarımızı geri çekiyoruz. 10 tekrar halinde 3 set yapın.

6. Bicycle exercise

göbek eritme egzersiz

Bu göbek eritme egzersiz hareketimiz diğer hareketlere göre biraz daha kolay. Mekik pozisyonu alıp ayaklarımızı yerden 90 derece kaldırıyoruz ve bisiklet sürer gibi bacaklarımızı çevirmeye çalışıyoruz. Harekete 1 dakika durmaksızın devam ediyoruz. 3 set olduğunu unutmayın.

7. Lunge Twist

Bu hareketi istersek ağırlıkları kollarımızla tutarak istersek ellerimiz boş yapabiliriz. Ayakta duruyoruz ve bir ayağımızı resimde görüldüğü gibi öne atarken diğer ayağımız arkada kalıyor. Ayağımızı geri alıp diğer ayağımızı ileri atıyoruz. Her ayağımızı 10 kere ileri atıp geri aldığımızda bir seti tamamlamış oluyoruz. Diğer hareketler gibi 3 set yapınız.

8. Rolling Plank

göbek eritme egzersiz

Bu hareketimiz basit gibi görünsede sizi en çok zorlayacak hareketlerden biri olabilir. Resimde görüldüğü gibi pozisyon alıp 1 dakika boyunca bu pozisyonda hareketsiz bekliyoruz. 3 set halinde dinlenerek yapın.

9. The Stomach Vacuum

göbek eritme egzersiz

Resimde görüldüğü şekilde 30 saniye boyunca duruyoruz. Bu hareketimiz biraz daha kendimiz dinlendirmek için. Ama aynı zamanda dinlenirken kaslarımız çalıştırmayı unutmuyoruz.

10. Captain’ s Chair

göbek eritme egzersiz

Resimde görüldüğü şekilde sandalyeye oturuyoruz ve ayaklarımızı göbek bölgemize çekiyoruz. 15 tekrar halinde 3 set yapıyoruz.

11. Bending Side To Side

göbek eritme egzersiz

Son hareketimiz ve kaslarımızı rahatlatacak hareketimiz. Resimde görüldüğü şekilde pozisyon alıp kendimizi sağ ve sol tarafa yatırıyoruz. Hareketi istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Burada önemli olan egzersizden sonra mutlaka kaslarımızı rahatlatmak.

 

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Full Body Programı Hakkında

Bahadır

Başlangıç: Düşük Yoğunluklu Kardiyo Egzersizi

Bahadır

Göbek Yağını Kaybetmek İçin 5 Yöntem

Bahadır

Bir yorum yap