Cilt Bakımı Yüz Bakımı

Aniden Çıkan Sivilcelere Çözüm

Ani sivilce çıkması herkes için bir kabus olabilir. Sabahları uyanırsın, yüzünde bir gecede sivilceer çıkmış. Paniklersin ve yaptığınız şeyin cildiniz için iyi olup olmadığını düşünmeden tüm bu sivilceleri çılgınca temizlemeye çalışırsın.

Bu tür bir durumda kendinizi sakinleştirmeniz gerekir. Durumunuzu değerlendirirken kendinizi sakinleştirmek yapılacak en akıllıca şey. Ani sivilce patlamalarıyla başa çıkmak için herhangi bir işlem yapmadan önce, daha sonra alacağınız sonuçların yanı sıra yapılacak doğru şeyin olup olmadığını belirlemeniz gerekir. İşte ani sivilceler ile başa çıkmak için en iyi 3 ipucu:

1. Vücudunuzdaki Toksinleri Toplayan Gıdaları Yemeyi Durdurun

Çoğu zaman, yaşadığınız ani sivilceler, son birkaç günde çok fazla toksik yiyecek yediğiniz için olur. Dahası, toksinleri sindirim sistemi yoluyla vücuttan atmadınız, bu yüzden toksinler cildinizde sivilce olarak ortaya çıkıyor. Bu, farkında olmanız gereken bir şey.

Yüzünüzdeki sivilceleri durdurmak için, kırmızı et, süt ürünleri, kahve, çikolata ve diğer işlenmiş yiyecekler gibi cilt problemlerinizi kötüleştirebilecek abur cubur ve yiyecekleri yemeyi bırakmanız gerekir. Önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla sebze ve meyve yemeye başlayın ve toksinleri vücudunuzdan atmak için bağırsaklarınızın iyi çalıştığından emin olun.

Çay ağacı yağı ile sivilce ile baş etmeyi öğrenmek için tıklayın.

2. Aklını Rahatlatın ve Endişelenmeyin

Panik yapmamalısın. Bu durum nedeniyle stresli, endişeli ve depresyonda olmamalısınız. Zihninizi sakin tutmalı ve şu anda yaşadığınız sorunu çözmek için biraz zamana ihtiyacınız olduğunu anlamalısınız. Endişeli ve stresli bir zihin sadece sivilce durumunu ağırlaştırır ve koparmanız yüzünüzün diğer alanlarına yayılmasını sağlar.

Yani, aklını sakin tut. Yoga ve meditasyon gibi bazı rahatlama egzersizleri yapın. Veya etrafınızdaki yerel terapistler ile bir masaj seansı için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sakin olmanıza ve toplanmanıza yardımcı olacaktır. Bu önemlidir çünkü eğer kendinizi sakinleştiremezseniz sivilce daha da büyüyebilir.

3. İşlemlerinizi Günlük Olarak Değiştirin

İşlemlerinizi günlük olarak değiştirmeye başlayın; bu, yaşam tarzınızı tamamen değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir. Daha önce yeterince uyuyamadıysanız, bugün daha fazla uyumaya başlamanız gerekir. Daha önce abur cubur yiyorsanız, daha az yemek yemeye başlamalı ve menünüze daha fazla sebze ve meyve eklemelisiniz. Ortamınızın temizliğini umursamıyorsanız, ortamınızı düzenli olarak temizlemeye başlamanız gerekir.

Düzenli olarak egzersiz yaparak ve vücudunuzu nemlendirerek sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmeniz de önemlidir. Sizin için çok fazla iş olabilir, ancak gelecekte daha fazla sivilceyi önleyebilmek için yaşam tarzınızı kademeli olarak değiştirmek gerekir.

Bu ipuçlarını tutarlı bir şekilde uygularsanız, mevcut sivilce patlamalarınız azalır ve cildiniz yavaş yavaş bu sivilcelerden arındırılır.

Hindistan cevizi yağının yüze faydaları

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Cildi gençleştirecek yiyecekler

Mustafa

Cilt Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Bahadır

Selülit ‘ten : Kurtulma yolları

Mustafa

Bir yorum yap