Egzersizler Fitness

Başlangıç Full-Body Antrenmanı

Meşgul bir hayatınız var, spor yapamıyorsunuz, işten geldikten sonra çok yorgun olup spor salonuna gitmeye üşeniyorsunuz, işten kalan zamanınızı spor salonuna giderek yok etmek istemiyorsunuz. Size bunun gibi daha bir sürü neden sayabiliriz. Çünkü bizde bu durumları yaşayan insanlarız. Ama unutmayın ki sağlıklı olmamız için en önemli şey hareket etmemiz. Bu yazımızda sizlerle evde çok kolay yapabileceğiniz, sizi zorlayacak ama vücut kaslarınız çalıştıracak bir antrenmandan bahsetmek istiyoruz. 10 dakika içinde bütün vücut kaslarınızı çalıştıracak bu antrenmanı haftada en az 3 gün uygularsanız, 3 ay sonunda kendinizde oluşacak değişimleri görmeye başlayacaksınız. Ama lütfen şunu unutmayın bir antrenmandan sonra değişim beklemeyin. Bunu bir inşaata tuğla koymak gibi düşünebilirsiniz. Siz ne kadar çalışırsanız tuğla sayıları o kadar artacak ve binamızın inşaatı tamamlanacak. Bizim burada amacımız o inşaatı tamamlamak değil, sürekli o inşaatı geliştirmek. Başlangıç Full-Body Antrenmanı ile sağlıklı yaşama merhaba diyeceksiniz.

İrade

İrade çok önemli bir sözdür. Hayatımız boyunca onunla savaşırız. Kimin kazanacağına o karar vermez, biz karar veririz. Çünkü biz ne zaman pes etmeye karar verirsek o galip gelir. Şimdi sizden sadece hayatınızdan 10 dakika istiyoruz. Vereceğimiz idman ile 45 dakika 1 saatlik spor salonu egzersizlerinizdeki etkiyi verecek.

Unutmayın. Bu hikayenin kahramanı sizsiniz. Biz sadece size bir yol göstermek istiyoruz. Sağlıklı yaşamak isteyen herkese ufacık bir yardım sağlamak istiyoruz. Çünkü siz kendinizde ki değişimleri görüp mutlu olmaya başladığınızda, bizde işimizi yapmanın mutluluğu ile daha fazla insana yardımcı olacağız. Biz hazırız, sen hazır mısın ortak?

Program

Programın işleyişi şu şekilde olacak. 10 dakika içinde bu hareketleri bütün halde yapıp 45 saniye dinlenip tekrar bu hareketleri bütün hali ile yapacaksınız. Örneğin; şınav, squat, plank taps, jumping packs hareketlerinin tümünü arka arkaya yapacaksınız ve 45 saniye dinlip tekrar baştan başlayacaksınız. 10 dakika sonunda antrenmanınız bitmiş, kaslarınız çalışmış olacak.

5 ŞINAV
10 SQUAT
16 PLAN TAPS
20 JUMPİNG PACKS
45 SANİYE DİNLENME

Programda ismini bilmediğiniz hareketlerin adlarını arama motorlarında aratarak rahatça nasıl yapıldığına ulaşabilirsiniz.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Spor saat kaçta yapılmalı?

Bahadır

5 Tekrar Antrenman Programı(5×5)

Mustafa

Kilo kaybetmeye çalısırken yapılan 5 hata

Mustafa

Bir yorum yap