Yaşam

Dik Duruş İçin 3 Yöntem

dik duruş egzersizleri

Çektiğiniz sırt ve boyun ağrıları gününüzü mahvedebilir. Ancak, duruşunuz hakkında daha dikkatli olmanız durumunda, bu sorunları çözmek mümkün. Uygulayacağınız birkaç ipucu ve püf noktası ile, duruşunuzu düzeltmenin ve daha iyi bir sağlığa kavuşmanın yollarını inceleyeceğiz.

Masa başında çalışırken sık sık kendinizi kambur pozisyonda bulursunuz. Duruş, çok kolay bir şekilde tembelleşebilir ve kötü sağlık sorunlarına neden olabilir. Fakat iyi bir duruşa sahip olmak, sırtınızdaki sorunları tersine çevirmeye yardımcı olabilir, eklemleriniz üzerindeki baskıyı hafifletebilir ve hatta vücudunuzdaki destekleyici kasları güçlendirebilir. Günde birkaç dakika bu teknikleri kullanarak, her zamankinden daha iyi ve sağlıklı bir duruşa sahip olabilirsiniz!

1. Çekirdeğinizi güçlendirin

Çekirdeğiniz (esasen sizin bedeniniz) tüm vücudunuzu dengeleyen şeydir. Karın ve sırtınızda bulunan kasları güçlendirmek, omurganızı düzeltmeye ve vücudunuzu dik tutmaya yardımcı olacaktır. Bu, daha iyi bir duruşa yol açacak ve belinizin baskısını azaltacak. Bu kasları hızlı ve etkili bir şekilde oluşturmaya başlamak için bu 20 dakikalık dik duruş egzersizi deneyin!

2. Masa başı çalışırken dikkatli olun

Gününüzün büyük bir kısmı ofiste oturmayı gerektiriyorsa, bu süreden yararlanarak duruşunuzu geliştirin. Hareketsiz bir yaşam tarzı, duruş için zararlı olabilir, ancak endişelenmeyin. Çalışırken kafanızın üstüne bir kitap koyarak dik duruşu destekleyebilirsiniz. Bu şekilde kitabı sabit tutmak için sırtınızı dik tutmaya zorlar, bu da çekirdek kasları çalıştırır. Ayrıca, özellikle ileri yaşta, postürde önemli bir faktör olan dengeyi geliştirir. Ayrıca, hala otururken kalori yakabilirsiniz!

3. Germe hareketleri yapın

Bir antrenmandan ya da işte geçirdiğiniz uzun bir günden sonra, germe hareketleri yapmak inanılmaz derecede önemlidir. Kaslarınızı germek, esneklik sağlayarak, kasları birbirine bağlayan lifleri ve tendonları güçlendirerek daha iyi kas iyileşmesine yardımcı olur. Bunu daha eğlenceli hale getirmek için yoga yapabilirsiniz. Yoga ayrıca esnekliği geliştirmeye, kaslarınızı daha yumuşatmaya getirmeye ve daha kolay hareket etmelerine yardımcı olur. Duruşun daha iyi görünür.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

İyi Bir Gece Uykusu Almanın 7 Yolu

Bahadır

Fazla Düşünme Sorununa Öneriler

Bahadır

Sağlıklı yaşam kuralları: İrade

Mustafa

Bir yorum yap