Sağlık

Diyabet Waffle Tarifi

Kahvaltı yapmak, özellikle de diyabetiniz varsa herkes için zor bir alışkanlıktır. Bir çalışmaya göre, düzenli olarak kahvaltı atlamak, tip 2 diyabet için daha yüksek bir risk ile ilişkili olabilir. Ancak, krep, Gofretler ve bazı kahvaltı etleri gibi pek çok Amerikan kahvaltısı, yağ, kalori ve karbonhidrat oranı yüksek kahvaltılar vücutta aşırı yağlanmaya yol açar. Diyabet waffle tarifi ile kendinize şekersiz waffle hazırlayabileceksiniz.

Örneğin, IHOP’da bir Belçika waffle, yaklaşık 70 gram karbonhidrat ile 590 kaloriden oluşur. Ancak, karbonhidrat yükünü azaltmadan waffle’ların tadını çıkarabilirsiniz.

Konforlu bölgenizden çıkın ve Amerika’nın en sevdiği kahvaltı seçeneklerinden birinin düşük şeker ve genellikle yüksek lifli versiyonlarından yararlanabilirsiniz.

1. Sağlıklı kinao protein waffle

Beyaz un için düşük glisemik kinoa unu, yağ için şekersiz elma püresi ve şeker için Truvia gibi şeker ikamelerini ikame ederek, bu tarif, geleneksel waffle çeşitlerinden daha net karbonhidrat, şeker ve yağda daha düşüktür. Ve, kinoa ve protein tozu sayesinde, protein açısından çok daha yüksektir.

Protein tozu hayranı değilseniz, badem veya hindistan cevizi unu yerine koymayı deneyin.

2. Elma tarçınlı gofretler

Keten tohumu küspesi veya öğütülmüş keten tohumu, lif ve sağlıklı omega-3’lerle yüklüdür. American Journal of Clinical Nutrition’da yapılan bir araştırmaya göre, Omega-3’ler tip 2 diyabet riskinizi azaltabilir.

Ayrıca, bu gofretler, bazı çalışmaların insülin direncini arttırabildiği tarçın içerir. Rendelenmiş elma da kolesterolü geliştirebilen çözünür lif sağlar. Bu tahılsız waffle tarifi, kan şekerinizi, tüm amaçlı unla yapılan geleneksel waffle’lardan daha düşük tutacaktır.

4. Fıstık ezmeli waffle

İster çocuklar ister yetişkinler için yemek pişiriyor olun, fıstık ezmesi ve jöle, birçok midenin gülümseyeceği bir kombinasyon. Bu tarifte, her zaman bir waffle demirinde sıkıştırılmış fıstık ezmesi ve jöle ile düzenli ekmek kullanarak “waffle” bir sandviç hazırlanır. Kahvaltıda taze, aynı zamanda öğle veya akşam yemeği için de tüketilebilir.

Yüksek lifli bir ekmeğe ve şekersiz şeker reçetesine bakın. Favori taze meyvelerinizi üzerine dilimleyebilirsiniz. Ailedeki bir yer fıstığı alerjiniz varsa, badem, kaju ve hatta ayçiçeği çekirdeğinden elde edilen yayıklar, benzer miktarda protein sunabilir. Kaju fıstığının çok az lif veya protein sağladığını ve en düşük lifli somun olduğunu unutmayın.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Nefes alma problemleri

Mustafa

Haftalık Ketojenik Diyet Listesi

Bahadır

Sağlıklı ve yavaş bir şekilde kilo vermek

Bahadır

Bir yorum yap