Beslenme ve Diyet Sağlık

Etkili 3 Diyet Tavsiyesi

Yeni sağlıklı yaşamı ve diyeti sürdürülebilir kılmak için uygulamanız gereken 3 temel tavsiyeden bahsedeceğiz. Verdiğimiz tavsiyeleri eksiksiz bir şekilde uyguladıktan sonra: Sağlıklı, yağsız, fit bir vücuda sahip olacaksınız!

Sizin İçin En İyi 3 Diyet Tavsiyesi:

Sizin için en iyi 3 diyet tavsiyemize kulak verin.

Diyet Tavsiyesi 1: Su için!

Herhangi bir diyet uygulayın ya da uygulamayın su içmeye özen göstermelisiniz. Yemek yemeden bir kaç gün yaşayabilirsiniz, ancak su olmadan sizce bu mümkün mü? Su sadece vücudunuzu nemlendirmekle kalmaz, vücudunuzun en iyi şekilde çalışmasını destekler, aynı zamanda karnınızın tok hissetmesine de yardımcı olur.

Yani, o patates kızartmasını yemeye başlamadan önce, bir bardak su için.

Su içmeyi unutuyor musun? Suyu sevmiyor musun? İçine biraz limon katarak daha lezzetli hale getirmen mümkün. Unutkanlık içinde telefonuna kurabileceğin bir sürü uygulama mevcut.

Bunuda okumalısın: Suyun Kilo Vermeye 10 Faydası

Diyet Tavsiyesi 2: Bilinçsiz beslenme

Bilinçsizce yemek yemek en çok akşam yemeğinden sonra gerçekleşir. Sadece yemek yersin ve televizyon karşısındaki koltuğuna geri dönersin. Ama kuru kuru televizyon izlemek sıkıcı olabilir. Bu yüzden yanına güzel bir patates cipsi ve kola alırsın. Bu sağlıksız besinleri de bir güzel tükettikten sonra üstüne birde güzel bir tatlıyı bitirip uyumaya geçersin. İşte bunları yapmaman lazım.

Ancak bu bir alışkanlıktır ve sağlıksız bir bağımlılıktır. Günün sonunda fazladan kalori almakla kalmaz, aynı zamanda mideniz gece boyunca bunları sindirmekle uğraşır.

Bunun için zararlı alışkanlıklardan bir an önce kurtulmalısınız. Televizyon karşısında illa atıştırmalık bir şey yemek istiyorsan, bu bir salata tabağı olabilir ya da 1 adet elma yiyebilirsin. Zararlı beslenme alışkanlıklarınızdan biran önce kurtulmalısınız.

Buna da göz atabilirsin: Sağlıklı beslenme tavsiyeleri

Diyet Tavsiyesi 3: Sevdiğiniz yemeklere dikkat edin

Sağlıksız öğünler, her zaman daha çok sevilenler olmuştur. Akşam yemeğinde çok daha sağlıklı besinler tüketmek varken, güzel bir hamburger, kola ve patates kızarması her zaman daha cezbedici olmuştur. Ya da yemeklerden sonra tatlı tüketmeye bayılıyor olabilirsiniz. Ancak midenize boş, zararlı kaloriden başka bir şey almamış olursunuz. Sağlıklı besinlere de şans verin ve zamanla sağlıklı yiyecekleri de sevmeye başladığınızı göreceksiniz. Zararlı besinleri tamamen bırakın demiyoruz, onları da yemek isteyeceksiniz. Burada ki önemli nokta sınırı bilmenizdir.

10 dilim pasta varsa 1 dilimini ye, kalanı dolaba geri koy. Ya da haftada sadece 1 gün kendini şımart ve ne istiyorsan ye ama asla diğer günlerde yeme. Kendine belli bir beslenme kuralı koy. Bunu asla bozma!

Karar Sizde

Bu 3 etkili diyet tavsiyesi ile, muhtemelen bu sürece çok daha güçlü bir şekilde devam edeceksiniz. Aferin!

Her halükarda iyi hatırlayın, özellikle de ilk aylarda çok çaba gerektirir. Ancak, kısa bir süre sonra, her şey bir rutin haline gelmeye başlar. Zamanla yaşam tarzınızı kalıcı olarak sağlıklı yaşama döndürmüş olacaksınız. Sağlıklı günler dileriz.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Zarar verebilecek şeker türleri

Mustafa

İlaçsız Ateş Düşürme Yolları

Mustafa

Karın Kası Geliştirme Tavsiyeleri

Bahadır

Bir yorum yap