Kilo Vermek Sağlık

Göbek Yağını Kaybetmek İçin 5 Yöntem

göbek yağı kurtulmak

Kilo kaybı çok zordur – özellikle de karın bölgesindeki yağları yakmak. Göbek yağı inatçıdır ve göbek yağı olan kişiler daha yüksek diyabet, kalp hastalığı, metabolik sendrom ve karaciğer yağlanması riski taşır. Bu inatçı yağları yakmak zor olsa da kurtulmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Diyet yapmadan egzersiz yapıyorsanız, göbek yağını kaybetmemenizin 5 olası nedeni var. Sağlığınızda büyük bir fark yaratmak için yaşam tarzınızda birkaç küçük değişiklik yapın!

Sebep # 1: Öğünleri kaçırıyorsunuz

İşte size iyi haber – kilo vermek için yemelisiniz. Kahvaltı öğününü atlamak (ya da başka bir öğün) metabolizmanızı yavaşlatabilir. Öğünlerinizde mutlaka protein, kompleks karbonhidrat ve sağlıklı yağların olduğu bir kombinasyonu deneyin. Bol miktarda sebze ve diğer yüksek lifli yiyecekler de tüketmeye özen gösterin.

Sebep # 2: Yeterince yağ tüketmiyorsunuz

Sezgisel görünebilir, ancak bazı yağlar (omega-3 yağ asitleri gibi) yağ yakmanıza yardımcı olabilir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu sağlıklı yağları almak için diyetinize avokado, yağlı balık ve fındık ekleyin.

Sebep # 3: Şekerli içeceklerden uzak durun

Düzenli ve diyet kola, meyve suyu ve buzlu çay gibi şekerli içecekler boş kalori ile doludur. Alkol de kalori olarak yüksektir. Ancak sudan daha farklı bir şey içmek istiyorsanız, sade soda, şekersiz çay veya kahve tercih edebilirsiniz.

Sebep # 4: Yeterli su tüketmeye çalışın

Sağlığınız ve beliniz için su çok önemlidir. Suyun kilo kaybına yararı vardır. Günlük ne kadar su tükettiğinizi gözlemleyin ve en az günde 2-3 litre su içmeye özen gösterin. Ayrıca Suyun Kilo Vermeye 10 Faydası yazımızı okuyabilirsiniz.

Sebep # 5: Ağırlık antrenmanı yapabilirsiniz

Kardiyo kilo kaybı için önemlidir, ancak ağırlık antrenmanı ile kombine edildiğinde daha etkilidir. Ağırlık antrenmanı, yağsız kas yapmanıza, metabolizmanızı hızlandırmanıza ve kemik yoğunluğunuzu arttırmanıza yardımcı olur. Sadece vücudunuz ile yapacağınız ağırlık antrenmanları, serbest ağırlık ve spor makineleri kullanmak kadar etkilidir. Evde yapabileceğiniz 15-Dakikalık Tüm Vücut Egzersizleri yazımıza göz atın.

Etkili bir şekilde kilo vermek için dikkat etmeniz gerekenleri listeledik. Şimdi bunları uygulamaya geçirin! Sağlıklı ve mutlu günler!

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Testesteron Seviyenizi Arttırın

Mustafa

Bacak Kramplarından Kurtulmanın En İyi Yolları

Bahadır

Kilo kaybetmeye çalısırken yapılan 5 hata

Mustafa

Bir yorum yap