Sağlık

Güne başlamak için sağlıklı içecekler

Bir düşünün: Bir gecede yedi ya da sekiz saat uyumak, susuz kalmak için uzun bir zaman. Güne başlamak için sağlıklı içecekler başlığı altında sizlere sabahları çay veya kahve yerine kullanabileceğiniz içecekleri anlatmak istedik.

Yani, uyandığınız zaman, vücudunuz büyük olasılıkla biraz susuz kalmış olabilir.

Su her zaman güne başlamak için en iyi seçenek olsa da, diğer sağlıklı liberaller faydalı bir rol oynayabilir.

Sabahları nemlendirme, akşamdan kalma, enerji, metabolizmanızı artırma ve daha fazlası için ilk şeyleri yudumlamak için en iyi içeceği bulmalısınız.

1. En güzel içecek su

Sabahları içme suyunun (en az 2 bardak) yararları çoktur. Toksinleri temizlemenin yanı sıra çok fazla ihtiyaç duyulan nemlendirmeyi sağlamanın yanı sıra, bu miktarda su metabolizmanızı artırabilir.

Ama sabah fincan suyunuzun düz olması gerektiğini kim söyledi? Suyunuzu limon (veya diğer narenciye), otlar, salatalık ve meyve ile karıştırın.

Bonus: Limon suyu ayrıca bir doz immün takviye edici C vitamini sağlar – sadece 1 ons limon suyu tavsiye edilen günlük C vitamini alımının yaklaşık dörtte birini içerir.

2. Metabolizmanızı hızlandırın

Güne bir bardak su ile başlamanızı şiddetle tavsiye etmekteyken, vücudunuzun da iyi olacağı bazı alternatifler var.

Yeşil çay ile metabolizmanızı hızlandırın

Yeşil çayı yudumlarken yüksek dozda antioksidanlar sayesinde birçok sağlık yararı sağlar. Bu faydalardan biri, metabolizmanız için büyük bir destek. Çalışmalar yeşil çayın sadece metabolik hızı arttırmakla kalmayıp aynı zamanda yağ yakmasına da yardımcı olabileceğini göstermiştir.

3. Yorgun mu hissediyorsunuz? Bunu için

Enerjinizi sebze suyu ile artırın

Bir fincan yeşil sebze suyu ile bir fincan kahveyi değiştirmeyi düşünün.

Bizi dinleyin. Sebzelerde bulunan besin maddeleri – özellikle lahana ve ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler – enerji seviyelerini arttırdığı kanıtlanmıştır.

Özellikle hücrelere oksijen vererek ve yorgunluğunuzu gidermek için demir yardımında yüksek olan sebzeler.

Kahve ile ilgili buhranlar olmadan daha temiz bir kafein için, bir fincan yerba dostunu düşünün. Bu Güney Amerika çay benzeri içecek, bol miktarda antioksidan, vitamin ve amino asit içerir.

Dostun aktif bileşiklerinin (hepsi 196’sı!) Eşsiz kimyasal makyajı, olumsuz yan etkiler olmadan sürekli bir enerji artışı sağlar.

4. Hassas bir mide için ne yudumlanmalı?

Karnınızı zencefil çayı ile rahatlatın

Zencefil, mide sıkıntılarının popüler bir tedavisi ve iyi bir nedendir. Sabahları ilk zencefil çayı yudumlarken, mide rahatsızlığı, bulantı, kusma ve ishali hafifletebilir.

Zencefil çayı yapmak için, bir bardak kaynar suya birkaç rendelenmiş taze zencefil ekleyin ve beş dakika kaynatın.

Midenizi aloe suyu ile yatıştırın

Aloe, kesiklerin, cilt sorunlarının ve güneşte çok fazla zamanın iyileşmesine yardımcı olmak için yaygın olarak bilinir, ancak bu bitki mide sorunları için de yararlı olabilir.

Aloe vera suyundaki antienflamatuar özellikler, gastrointestinal inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur ve IBS’i yaşayanlar için faydalıdır.

5. Akşamdan kalma mısınız?

Biraz domates suyu içmeye çalışın

Bir gece önce biraz fazla parti yapmış olsaydınız, güne bir (bakire) Bloody Mary ile başlayıp cevabınız olabilir. Domatesler sadece çok fazla hidratasyon sağlamazlar (yüzde 95 su içerirler), fakat alkolün etkilerini tersine çevirmek için bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kemik et suyunu yudumlayın

Bu günlerde herşeyin cevabı kemik suyu gibi görünüyor olsa da, bu hantallık sıkıntılarına uymaya kesinlikle yardımcı olabilir.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

DASH Diyeti Nedir?

Bahadır

Göbek Yağını Kaybetmek İçin 5 Yöntem

Bahadır

Detoks Banyosu Nedir?

Bahadır

Bir yorum yap