Kilo Vermek Sağlık

Kahve Diyeti İle Kilo Vermek

Kahve diyeti ile kilo vermek

Kahve, sabahları birçok insanın kendine gelmesine yardımcı olur ve metabolizmanızı biraz hızlandırır, ama hızlı şekilde kilo vermenize yardımcı olamaz. Ancak bu, kahvenin kilo verme diyetinize sağlıklı bir katkı yapamayacağı anlamına gelmez. Bununla birlikte, kahvenin kilo verme planınızın bir parçası olmasının yararlarını ve risklerini tartışmak için önce doktorunuzla konuşmayı unutmayın. Kahve diyeti tek başına asla etkili olmayacaktır.

Kahve Diyeti ve Zayıflama

Neden bu kadar çok insan, her gün kahve içiyor? sebebi kafein. Kafein, kilo kaybını destekler, merkezi sinir sisteminizin, kalbin ve kasların aktivitesini arttırır. Günde 100 miligram kafein almak, yani 1 fincan kahvede bulunan miktar, yapılan araştırmalara göre saatte 9 ekstra kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Kafein ayrıca iştahınızı bastırabilir.
Ancak, 9 kalori çok fazla kalori değildir ve tek başına kilo vermeye yardımcı olmayabilir. Ayrıca, zamanla vücudunuz kafeine karşı duyarlı hale gelir, bu da tek başına kahvenin hızlı kilo vermenize yardımcı olamayacağı anlamına gelir. Kahve diyeti bir destek olarak uygulanmalıdır.

Nasıl Hızlı Kilo Verilir

Kahve, kilo verme çabalarınızı tamamlayabilse de, hızlı kilo vermek istiyorsanız, bir kalori açığı oluşturmanız gerekir; bu, vücudunuzun ihtiyacından daha az kalori tüketmeniz, egzersiz veya her ikisiyle de daha fazla kalori yakmanız gerektiği anlamına gelir. 1 kiloluk yağın 3.500 kalorisi varsa, günlük 1.000 kalori açığı oluşturmak, haftada 2 kilo vermenize yardımcı olabilir. Haftada 2 kilodan fazla kilo vermek kas kaybını tehlikeye sokabilir, bu da kalori yakma metabolizmasını ve kilo verme hızınızı yavaşlatabilir.

Kalori açığı yaratmak için diyet listenizi düzenleyin ve kalorileri yakmak için daha fazla hareket edin. Sebzelerinizde tereyağı veya yağ yerine otlar ve baharatlar kullanın ve bir yemek kaşığı başına 100 kalori tasarruf edin. Her öğününüzde kola içmek yerine, 150 kaloriyi ortadan kaldırmak için limonlu maden suyu için. Tatlıya düşkün olanlar, dondurma yerine bir kase çilek yiyerek günden 200 kaloriyi kolayca kesebilirler.

Aktivite ile yaktığınız kalori miktarı ne yaptığınıza ve kilonuza bağlıdır. 155 kiloluk bir kişi 30 dakikalık bir aerobik dersinde veya 30 dakikalık bir tenis oyununda 260 kalori yakarken 185 kiloluk bir kişi aynı aktiviteleri yaparak 310 kalori yakar. Kahve diyeti ile yaktığınız kalori miktarı azda olsa artacaktır.

Kahvenin Sağlığa Faydaları ve Zararları

Kahvenin kilo vermeniz için sağladığı faydaları kısa ömürlü olsa da, sıcak içecek size başka şekillerde yardımcı olabilir. Yapılan araştırmalara göre, günde 4 bardak olan sıcak kahve içmek diyabet, kalp hastalığı, karaciğer kanseri ve Parkinson hastalığı riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Ancak, kahve herkes için uygun olmayabilir. Kafeine duyarlıysanız, kahve içmek sizi sinirli, endişeli yapabilir veya kalp atış hızınızı artırabilir. Çok fazla kafein ayrıca iyi bir gece uykusu almanızı zorlaştırabilir. Yeterince uyuyamamak, kilo verme çabalarınızı sabote edebilir. Zayıf uyku alışkanlıkları sizi aç yapan hormonları etkiler, bu yüzden daha fazla yiyebilirsiniz ve yeterince uyku almamak kötü yemek seçenekleriyle ilişkilidir.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Egzersiz Yapmadan Kilo Vermek

Bahadır

Detoks Banyosu Nedir?

Bahadır

Alkolün beyne etkisi

Mustafa

Bir yorum yap