Sağlık

Kahvenize vitamin ve mineral ekleyin

Her zaman günlük vitaminini almayı unutuyor musun? Bizde. Ama asla, asla unutamayacağımız bir şey? Günlük fincan kahvemiz. Aslında küçük şeyler yaparak kahvenize vitamin ve mineral ekleyip, daha keyifli bir şekilde içebilirsiniz.

Öyleyse neden bu etkinlikleri ikiye katlamıyorsunuz? Sabahları fazladan bir çay kaşığı ile günlük kafein giderinize sağlıklı bir vitamin, antioksidan ve besleyici faydalar ekleyin. Evet, bizi doğru duydun. Bu altı ilaveden birini deneyin ve özel vitaminli kahve hazırlayın. Faydaları, ruh halinizi ve enerjinizi canlandırmadan ve kalbinizi koruyarak, cinsel yaşamınızı geliştirmeye kadar çok faydalıdır.

Kalp sağlığı için tarçın serpin

Sabah kahvenizi tarçınla serpmek, güçlü (ve lezzetli) bir antioksidan dozunu sağlar. Tarçın binlerce yıldır hem baharat olarak hem de tıbbi olarak kullanılmıştır. Baharat koruyucu bileşiklerle yüklü (hepsi 41 tanesi!) Ve baharatlar arasında en yüksek antioksidan aktiviteye sahip.

Fareler üzerinde yapılan bir çalışmaya göre, tarçın kalbinize ve beyninize koruma ekleyebilir. İnsan hücreleri üzerinde yapılan bir araştırma, bunun da kanser riskini azaltabileceğini ve bağışıklık sisteminizi de artırabileceğini düşündürmektedir.

Servis: 1/2 çay kaşığı karıştırın. tarçın kahvenin içine veya 1 çay kaşığı ile kahvenizi hazırlayın. tarçın tarlasına doğru karışık.

İpucu: “Gerçek” tarçın olarak da bilinen Seylan tarçını arayın. Bu çeşitliliğin bulunması biraz daha zordur ve daha pahalı olsa da, Amerika Birleşik Devletleri’nde en yaygın olarak bulunan düşük kaliteli versiyon olan cassia tarçından daha yüksek bir kalitedir. Seylan cassia ile karşılaştırıldığında düzenli olarak tüketmek daha güvenlidir. Cassia, büyük miktarlarda tüketmek için güvensiz kabul edilen bitki bileşiği kumarin daha fazla miktarda vardır.

Kas ağrınız için zencefil

Ekmek sürümünde yalnızca zencefil tüketiyorsanız bir ton sağlık avantajından mahrum kalırsınız. Söz konusu faydaları elde etmenin en kolay yollarından biri? Biraz baharatlı, aromatik bir fincan için kahvenizi biraz serpin.

Zencefil, yüzyıllardır mide bulantısı için yaygın bir tedavi olmuştur. Güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar bileşikler içerir. Zencefil ayrıca kas ağrısını azaltabilir, kolesterolü düşürür ve sindirime yardımcı olabilir.

Servis: Zencefinizi doğrudan kahvenize ekleyin (fincan başına 1 çay kaşığı kadar), ya da kalori ve şeker yüklü kahve dükkanı sürümünü boşaltın ve evde sağlıklı bir balkabağı baharatı hazırlayın.

İpucu: Buzlu gecede buzdolabınızda oturup taze zencefil var mı? Bir mikro-düzlem kullanarak ince bir şekilde rendeleyin ve daha sonra, kendi çay kaşığı porsiyonlarında dondurarak, karıştırmaya hazır hale getirin.

Mantarlarla sağlık kalkanınızı artırın

Kahve ve… mantarlar? Tamam, bizi duy. Mantarlarla dolu bir mantarın sağlığınız üzerinde bazı şaşırtıcı faydaları olabilir. Mantarlar antiviral, anti-inflamatuar ve bağışıklık sistemini güçlendirici özelliklere sahiptir. Antioksidanlar ile yüklü mantarlar fareler üzerinde antikanser etkileri vardır ve fareler üzerinde yapılan diğer çalışmalar mantarların karaciğer hastalığını önleyebileceğini düşündürmektedir. Güçlü prebiyotikler nedeniyle sindirime yardımcı olabilir.

Popüler mantar kahve markası Four Sigmatic, mantarlı kahvenin içilmesinin vücudunuz için, süper yiyeceklerle dolu ve sadece üç kafein için faydalı olduğunu söylüyor. “Ayrıca, normal kahvenin çoğunu [insanlara] verdiği jitterleri, mide sorunlarını ve kafein çarpmasını da atlıyorsunuz” diyorlar.

İpucu: Tüm mantar kahve eşit değildir. Daha fazla enerji mi arıyorsunuz? Cordyceps mantarlarını dene. Stres ve uyku yardımı için Reishi’ye ulaşın.

Servis: Kendi mantar tozlarınızı (porsiyon boyunu gösterir) satın alabilir veya uygun şekilde paketlenmiş mantar kahvesi (ve hatta mantar kahvesi K-Cup podlarını!) Satın alabilirsiniz.

Sindiriminize bir miktar zerdeçalla yardım edin

Sağlık blogları sık sık iseniz, muhtemelen rezil zerdeçal latte yabancı değilsiniz. Dünyevi, altın baharat, iyi bir sebepten dolayı büyük bir anlaşma. Tıbbi faydalarının çoğu, güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahip bileşik curcumin’den gelir. Bu antioksidan santral, karaciğer detoksifikasyonunu destekler, sindirime yardımcı olur ve hatta depresyona yardımcı olabilir.

Servis: Dört bileşenli hindistan cevizi ile aşılanmış uyanış kahvelerinde sağlıklı yağlarla çift zerdeçal.

İpucu: Zerdeçalın sağlık yararlarını artırmak için, bir tutam karabiber ile eşleştirin. Biber, zerdeğin biyoyararlanımını iyileştirir ve baharatın daha küçük dozlarda daha etkili olmasını sağlar.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Yatmadan önce yapılabilecek egzersiz

Mustafa

30 Gün: 8×8 Su İçme Mücadelesi

Bahadır

Ketojenik Diyet İle Zayıflanır mı?

Bahadır

Bir yorum yap