Beslenme ve Diyet Kilo Vermek Sağlık

Ketojenik Diyet İle Zayıflanır mı?

Ketojenik diyet, kilo kaybı için mükemmel bir seçenektir. Diğer diyetlere göre çok farklıdır ve diyet yapan kişinin lezzetli yiyeceklerden oluşan bir diyet listesi yemesini sağlar.

Yani ketojenik diyet veya keto, çok düşük karbonhidrat ve yüksek yağ içeren bir diyettir. Pastırma ve yumurta ile güne başlayabileceğiniz, daha sonra öğle yemeği için tavuk kanadı ve ardından akşam yemeği için biftek ve brokoli yiyebilirsiniz. Bu birçok diyet yapan için gerçek olamayacak kadar iyi görünebilir.

Zayıflamak için Ketojenik Diyet

Çok düşük miktarda karbonhidrat yediğinizde vücudunuz ketoz haline gelir. Bunun anlamı vücudunuzun enerji için yağ yakmasıdır. Ketoza girmek için ne kadar az miktarda karbonhidrat tüketmeniz gerekir? Eh, kişiden kişiye değişir, ancak 25 gr net karbonhidrat altında kalmak güvenli bir bahistir. Birçoğu, vücudunuzu gerçekten ketoza sokmak için 10 gr net karbonhidrat altında kalmanız gerektiğini önerir.

Net karbonhidratın ne olduğundan emin değilseniz, size yardım etmemize izin verin. Net karbonhidrat, yediğiniz karbonhidrat miktarı eksi diyet lifi miktarıdır. Yani, günde toplam 35 gram karbonhidrat ve 13 gram diyet lifi yerseniz, günlük net karbonhidratlarınız 22 olur. Yeterince basit, değil mi?

Kilo kaybı dışında keto diyeti başka ne sağlar? Pek çok insan diyet sırasında zihinsel açıklıklarından bahseder. Diğer bir yararı, enerjide bir artış olmasıdır. Bir diğeri ise azalmış bir iştahtır.

Ketojenik diyet yaparken endişelenmeniz gereken bir şey “keto gribi” olarak adlandırılan bir şeydir. Herkes bunu tecrübe etmez, ama zorlu bir süreçtir. Uyuşuk hissederesiniz ve başınız ağrıyor olabilir. Merak etmeyin çok uzun sürmez. Bu şekilde hissettiğinizde bol su içtiğinizden emin olun ve dinlenmeye dikkat edin.

Bu, yapabileceğiniz bir diyet türüne benziyorsa, o zaman ne bekliyorsunuz? Hemen ketojenik diyete başlayın. Bu kadar kısa sürede elde ettiğiniz sonuçlara inanmayacaksınız.

Ne için bekliyorsun? Hadi bugün ketojenik diyete başla

Bunu da okuyabilirsiniz: Keto Diyet Nedir?

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Kahve Diyeti İle Kilo Vermek

Bahadır

Sağlıklı Ramazan Ayı

Mustafa

30 Gün: 8×8 Su İçme Mücadelesi

Bahadır

Bir yorum yap