Beslenme ve Diyet Kilo Vermek Sağlık

Kilo Vermek İçin Önemli Adımlar

Kilo vermek ya da sağlıklı bir diyet planı oluşturmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var: bunlar yapılması gereken ve yapılmaması gereken şeylerdir. Çok fazla insan diyet planının bir yönüne bakar ve yalnızca buna odaklanır. Örneğin, kaloriler olabilir, diyete başlayan kişiler sadece kalori alımını takip ederler ve bu birincil odak haline gelir. Düşük karbonhidrat yemeye bakarlar ve tükettiği karbonhidratları gün boyu takip ederler.

Kilo vermek için büyük resmi kaçırmamanız çok önemli. Başladığınız yere geri dönün ve diyet planınızda yapabileceğiniz doğru ve yanlış adımlara bakın …

Kilo Vermek – Diyet Planı İçin Doğru ve Yanlış Adımlar

Doğru: Daha Fazla Yeşil Yiyin. Hiç şüphe yok ki; daha fazla yeşillik yemelisiniz. Herhangi bir taze yeşillik olabilir. Sebzelerden kaçınmayın, bol bol tüketin.

Yanlış: Kalorili İçecek İçmek. Kaçınılması gereken odak noktalardan biri de kalorili içeceklerdir. Kalorili içecekler içtiğiniz zaman, besinleri yediğinizde alacağınız doygunluk hissini alamazsınız; bu nedenle, başlangıçta planladığınızdan daha fazla kalori alırsınız. Kesinlikle, şekerli içecekler uzak durun.

Doğru: Daha Fazla Protein Tüketin. Diyetinizde protein içeren besinler olduğuna emin olun. Çoğu insan yeterince protein almaz, protein alımı kilo vermek için oldukça önemlidir. Tavuk, balık, hindi, yağsız biftek, yumurta, protein tozu – hepsi mükemmel kaynaklardır.

Yanlış: Aşırıya kaçmak. Atacağınız bir diğer adım ise diyetinizde aşırıya kaçmamaktır. Çok düşük kalorili bir diyet planı kullanmaktan kaçının çünkü bu durum yalnızca yavaş çalışan bir metabolizmaya ve daha az yağ kaybına yol açacaktır.

Tüm karbonhidratları veya yağları diyet planınızdan kesmekten kaçının – bu besinlere ihtiyacınız var. Dengeli beslenme kritik noktadır.

Doğru: Omega-3 alımınızı arttırın. Yeterince omega-3 yağ asidi almak esastır ve bu birçok insanın yetersiz kaldığı bir başka alandır. Omega-3 yağ asitleri, yiyebileceğiniz en sağlıklı besinlerden biridir, bu yüzden omega-3 içeren besinleri mutlaka diyet planınıza ekleyin. Somon, keten tohumu ve ceviz mükemmel seçimlerdir.

Yanlış: Besin Değerine Dikkat Etmemek. Son olarak, seçtiğiniz yiyeceğin gerçek besin değerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Yediğiniz yiyecekler yeterli besin içeriyor mu, yoksa yiyecekler boş kalori ile mi dolu? İşlenmiş gıdalarla dolu bir diyet asla iyi bir seçenek olmayacak.

Bu ipuçlarını aklınızda tutarsanız, hiç olmadığı kadar sağlıklı beslenmeye başlarsınız.

Ayrıca bu yazımıza da göz atmanızı öneririz: Kendi Diyet Planınızı Hazırlayın

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Postür – Doğru Oturma Pozisyonu

Bahadır

Kolesterol nedir

Mustafa

Vücudu Sağlıklı ve Fit Tutmak İçin Tavsiyeler

Bahadır

Bir yorum yap