Kilo Vermek Sağlık

Kilo Vermeye Yardımcı Bilgiler

Kilo verme ipuçları

Kilo vermek günümüzde bir çok insanın istediği ama bir türlü sonuca ulaşamadığı sıkıcı bir süreçtir. Kilo vermeye kararlıysanız öncelikle hangi kurallara uyacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Kendinize bir diyet programı oluşturabilir ya da bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Hangi yöntemi seçerseniz seçin uygulayabileceğiniz ek yardımcı bilgiler bulunmaktadır.

İşte kilo vermenize yardımcı olacak ek bilgiler;

Kalorilerinizi Takip Edin

Karbonhidratları çok düşük tuttuğunuz ve protein, yağ ve düşük karbonhidratlı sebzelere tükettiğiniz sürece kalori saymak zorunda değilsiniz.

Ancak, yinede saymak isterseniz, bu hesap makinesini veya telefonunuza uygulama indirip kullanın.

Yediğiniz kalori sayısını takip etmek için kullanabileceğiniz birçok harika araç var. Fatsecret kullanılan en popüler araçlardan biridir. Hemen hemen marketlerde aldığınız her şeyin kalorileri bu uygulamada yazmaktadır.

Günlük belirli bir kalori hedefiniz varsa bu uygulama sayesinde ne kadar kalori aldığınızı takip edebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz.

ÖZET
Karbonhidratı çok düşük tuttuğunuz durumlarda kalori takip etmenize gerek yoktur ancak kaloriye dikkat ettiğiniz bir diyetteyseniz yediklerinizin kalorisini takip etmelisiniz.

Hızlı Kilo Vermek İçin İpuçları

  • Yüksek proteinli bir kahvaltı yapın. Yüksek proteinli bir kahvaltı, gün boyunca açlık isteğini ve kalori alımını azalttığı gösterilmiştir.
  • Şekerli içeceklerden kaçının. Bunlar vücudu en fazla şişmanlatan besinlerdir. Şekerli içeceklerden kaçınmak kilo vermenize yardımcı olabilir.
  • Yemeklerden yarım saat önce su için. Yapılan bir çalışma, yemeklerden yarım saat önce içilen suyun kilo kaybını 3 ayda %44’e kadar artırdığını göstermiştir.
  • Çözünür lif tüketin. Çalışmalar, çözünür liflerin, özellikle de karın bölgesindeki yağı azaltabildiğini göstermektedir.
  • Kahve veya çay için. Eğer bir kahve ya da çay içicisiyseniz ne mutlu size, kafein metabolizmanızı %3–11 oranında arttır.
  • İşlenmiş gıdalardan uzak durun. Diyetinizde her zaman doğal olanları tercih edin.
  • Yemeğinizi yavaşça yiyin. Hızlı yiyenler zamanla daha fazla kilo alırlar.
  • Her gün kendinizi tartın. Çalışmalar, her gün kendilerini tartan insanların, kilo vermek için daha fala çaba gösterdikleri gözlemlenmiştir.
  • Her gece iyi bir gece uykusu alın. Zayıf uyku kilo alımı için en güçlü risk faktörlerinden biridir, bu nedenle uykunuzun kalitesi önemlidir.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Kahve Diyeti İle Kilo Vermek

Bahadır

Ketojenik Diyet İle Zayıflanır mı?

Bahadır

Postür – Doğru Oturma Pozisyonu

Bahadır

Bir yorum yap