Egzersizler Fitness

Orta Seviye Antrenman Programı

Yaz ayları yaklaşırken kalorilerinizi yakma ihtiyaçlarınız için size özel evde uygulanabilecek antrenman programları paylaşımlarına devam ediyoruz. Bu konumuzda ise önceki konumuzda bahsettiğimiz Başlangıç Seviye Antrenman Programının bir üst versiyonu ile sizinle birlikteyiz. Orta Seviye Antrenman Programı ise başlangıç programının bir üst versiyonu. Tabi ki daha zor ama daha çok kalori yakmanızı sağlayacak. Zaten ne kadar çok acı çekerseniz ne kadar çok vücudunuzu zorlarsanız, o kadar çok gelişebilirsiniz.

Unutmayın doğada eşit takas ilkesi vardır. Siz ne verirseniz o derecede geri dönüş alırsınız.

Bu programımızda diğer konularımız gibi vücut ağırlığımız ile herhangi bir alete ihtiyaç duymadan antrenman yapmaya odaklandık. İşyerinde uzun vakitler geçiriyorsanız ve spor salonlarına gidecek vaktiniz yoksa kendinize 10 dakika ayırarak gelişebilirsiniz. Diğer insanların söylediklerini unutun. Onlar hep başaramayacağınızı bunların olmayacağını söyler. Çünkü en kolay şey kendimize yalanlar söyleyip kolayca kendimizi kandırmaktır. Kendinize yeterince sınırlar koymadınız mı? Artık o sınırları boşverip, kendimize ne yapıp yapamayacağımızı söyleyip durmaktan ziyade artık aksiyon almaya başlamanın zamanı geldi.

Orta Seviye Antrenman Programı

Bu programımızda Full-Body yani bütün vücut kaslarımızı çalıştırmaya odaklandık. Çünkü 10 dakika boyunca bir kaç kas çalıştırmaktansa, bütün vücut kaslarımızı çalıştırıp, daha fazla büyüme hormonu sağlama amacını önde tuttuk. Programdaki hareketleri hız kesmeden, ara vermeden, arka arkaya olacak şekilde belirli sürelerle yapacağız ve hareketler bittiğinde 30 saniye ara vereceğiz. Aradan sonra tekrar en başından başlayarak hiç aksatmadan bütün hareketleri yapacağız. Bu rutini baz alarak toplamda 4 set olacak şekilde yani 4 kere bunu sürdüreceğiz. Antrenman boyunca yorulacaksınız, nefesiniz hızlanacak. Ama unutmayın pes etmediğiniz sürece başarılı olabilirsiniz. Sizden sadece 10 dakikanızı vermenizi istiyoruz. 10 dakika hiç bir bahane bulmadan bu hareketleri 4 kere arka arkaya yapın ve 2-3 ay sonra vücudunuzda oluşacak değişimleri görmeye hazırlanın. Bu sadece vücudunuzda değişime yol açmayacak, aynı zamanda nefes alışlarınız dengelenecek, kalp ritminiz oturacak, spor yaptığınız için damarlarınız genişleyecek.

Antrenman bitiminde bol bol su içmeyi unutmayın.

Antrenman Programı

        Squat ( 30 saniye )
Diz Üstü Şınav ( 30 Saniye )
V-Ups ( 30 Saniye )
Dağ Tırmanışı ( 30 Saniye )
  Dinlenme ( 30 Saniye )

 

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Aerobik ve Anaerobik Egzersiz: Hangisi Kilo Verdirir?

Bahadır

Meşgul Hayatınızda Formda Kalma

Mustafa

3 Farklı Şınav Hareketleri : Ön kol

Mustafa

Bir yorum yap