Yaşam

Regl ağrıları ‘ndan kurtulma yolları

Acı veren dönemler seni hayal kırıklığına uğrattı mı? Sadece biraz çikolata herşeye çözüm olacak değil mi? Semptomlarından bıkmış bir kadınların, regl problemlerinin kökenine ulaşmaya karar verdik. Regl ağrıları artık sizin için sorun olmayacak.

En kötü regl dönemleriniz, süper ağır akış, kan pıhtıları, migren, genç benzeri akne, şişkinlik ve yorgunluk gibi insanı yoran şeyler olabiliyor. Evet, bütün bunlar “kadın olmak” işinin bir parçası.

Akışı tanıyın

İlk adım, kendi dönem uzmanınız olmaktır. Adet döngüsünü Clue, Kindara veya Dot gibi bir uygulamayı kullanarak izlemeye başlayın. Sürenizin ne zaman geldiğini, ne kadar sürdüğünü ve nasıl göründüğünü izleyin.

Enerji seviyelerindeki dalgalanmaları, bağırsak hareketlerindeki değişiklikleri, cinsel dürtülerinizi, ruh hallerinizi, istek duymalarınızı ve uykularınızı not almayı unutmayın. Bu kişisel veriler, vücudunuz için neyin normal olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Büyülü magnezyum

Kadınlar için önerebileceğim bir mineral varsa, magnezyum olurdu. Ben bunu doğal Valium olarak adlandırıyorum, çünkü sinir sistemini destekliyor ve sinirlilik, kaygı, huzursuzluk ve sinirlilik duygularını ele alıyor.

Yapraklı yeşil sebzeler magnezyum açısından zengindir – lahana, ıspanak, İsviçre pazı, brokoli. Ancak,  bir magnezyum glisinat veya magnezyum sitrat takviyesi de seçebilirsiniz.

Yeterince uyuyun

Uykusuzluk belirtileri arasında uyandığınızda yorgun hissetmek, geceleri yorgun hissetmek ve gündüz boyunca enerji azlığı bulunur. Bu cümlelerden herhangi biri tanıdık geliyor mu?

Melatonin – sirkadiyen ritimlerini dikte etmeye yardımcı olan gece hormonu – adet döngüsü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Aslında, melatonin takviyesi, yumurtlama ve doğurganlığı artırabilir ve endometriozda kronik pelvik ağrıyı tedavi edebilir.

Geceleri de ışığınızı azaltarak uyumaya çalışın. Işık engelleyen gölgeler veya perdeler kullanın, alarmınız ve TV’nizdeki ışıkların üzerine bant koyun ve saat 9’dan sonra telefonunuzu ve bilgisayarınızı kullanmayı bırakın.

Telefonunuzda gece modu açın ve bilgisayarınız için flu kullanın. Bunların her ikisi de mavi ışığı daha kırmızımsı bir renk tonuna ayarlar. Şaka yapmıyoruz, melatonin kaynağınızın korunmasına yardımcı olur.

 

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Fazla Düşünme Sorununa Öneriler

Bahadır

Alkol ile ilaç kullanımı

Bahadır

Anksiyete Nedir? Anksiyete Belirtileri

Bahadır

Bir yorum yap