evde full body program - Sadece 10 Dakika: Evde Full Body Program
Egzersizler

Sadece 10 Dakika: Evde Full Body Program

Popüler inancın aksine, etkili bir full body programı, vücut ağırlığınız harici bir alet kullanmadan, üstelik sadece 10 dakikada gerçekleştirilebilir. Tek ihtiyacın bir oda, bu otel odası ya da spor salonunuzun bir köşesi olabilir.  Full body program, kısaca tüm vücut kaslarınızı aynı gün içerisinde çalıştırmaktır. Yapılan bir çok araştırma full body antreman programlarının, split yani bölgesel antremanlara göre çok daha etkili olduğunu ortaya koymuştur. Düzenli bir şekilde yapılan full body program, sizler için çok iyi sonuçlar getirecektir. Bu sonuçları aşağıda inceleyelim.

Full Body Program Avantajları

Hormon Salgısı Maksimum Seviyede!

Full Body Program ile çalışırken genellikle compound (bileşik) egzersizler yaptığımız için. Her kas grubunu oldukça etkili bir biçimde çalıştırmış oluruz. Bu nedenle testesteron hormonu ve büyüme hormonu salgılanması maksimum seviyeye ulaşır. Buda diğer programlara göre daha etkili gelişim göstermemize yardımcı olur.

Yağ Yakımı

Diğer antrenmanlara göre daha yoğun olduğu için yağ yakımını en üst seviyelere çıkarıyor. Set aralarındaki dinlenme süresini de minimum seviyede tutarak, nabzımızın hızlı olmasını sağlıyoruz. Üstelik antrenman sonrası da nabzımız hemen normal seviyeye düşmüyor ve yağ yakımı kaldığı yerden devam ediyor. Buda diğer antrenman çeşitlerine göre yağ yakma konusunda oldukça avantaj sağlıyor.

 

10 Dakika: Full Body Program

Tavsiyeler: 10 dakika boyunca mümkün olduğu kadar çok hareket yapmaya çalışın. Son dört hareketi şınav pozisyonunda yapın. Çok yorulduğunuz zaman 30 sn dinlenebilirsiniz.
Uyarı: Hareket isimleri orijinal isimlerdir. Hareketin adını yazarak nasıl olduğunu görebilirsiniz.!
Hareket Tekrar
Seal Jack 40
Knees to Ankles 20
Buns Out 20
Split Lunge Hop 20
L-Sit Out 20
Mountain Climbers 20
Single-Leg Knee Tuck 10
Pushup 20
Plank Hold 30 Sn.

Yazılan 5 Yorum

  1. Pingback: Koşmanın faydaları : 6 önemli madde - Sağlıklı yaşamın adresi!

  2. Pingback: Kabak Detoksu İle Zayıflayın - Sağlıklı yaşamın adresi!

  3. Murat Cevap Yaz

    Programı iki gündür deniyorum öyle kolay olur sanmayın baya zorlandım ter içinde kaldım.

  4. Pingback: Önce Kardiyo mu? Güç Antrenmanı mı? - Sağlıklı yaşamın adresi!

  5. Pingback: Neden kilo kaybetmiyorum ? - Sağlıklı yaşamın adresi!

Bir Cevap Yazın