Beslenme ve Diyet Sağlık

Sağlıklı Yaşam İçin Kilo Kontrolü

Kardiyovasküler hastalıklar küresel bir salgına dönüşürken, erkekler için olduğu kadar kadınlar için de gerekli önlemler alınmalıdır. Sağlıklı bir kalp atışı için, herhangi bir kötü alışkanlığı olmayan, özellikle yediğine içtiğine dikkat eden bireyler olmanız gerekmektedir.

Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek için, kendinize iyi alışkanlıklar kazandırmanız gerekir, böylece sağlık durumumuz daha iyi hale gelebilir. Sağlıklı beslenmek, kilo kontrolü yapmak, egzersiz yapmak, stresi kontrol etmek gibi doğru tercihleri seçtiğimiz zaman kalbimizin sağlığı için bir fark yaratacaktır. Öte yandan, sağlıklı bir yaşam tarzının mutlaka uzun bir yapılacaklar ve yapılmayacaklar listesi anlamına gelmediğini, eğlenmek ve iyi hissetmek kavramının benimsenmesi gerektiğini anlamamız gerekir.

Kilonuzu kontrol etmeyi öğrenin

Beslenme, fiziksel, zihinsel veya duygusal ihtiyaçlar için hayati bir noktadır. Beslenme, sadece kimliğimiz için değil, aynı zamanda birlikte yaşamanın yolu için de iyidir. Yemek yeme şekli, kalp-damar hastalıklarına karşı maksimum direnci sağlar. Bir diyet kronik hastalıkların tedavisinde önemli bir rol oynar.

Bu yüzden yemek yemek bir sorumluluktur ve kendinize nasıl davrandığınızla ilgilidir. Beslenme düzeninizi oluşturmak, fazla kilo riskini sınırlamaktadır.

Bazı Örnek Uygulamalar;

  • Yemeğinizi düzenli saatlerde yemeye özen gösterin
  • Yeterince su tüketmeye özen gösterin
  • Günlük en az 3 porsiyon meyve ve sebze yiyin
  • Tam tahıllı gıdalara öncelik verin
  • Az yağlı süt ürünleri, deniz ürünleri ve yağsız et tercih edin
  • Yüksek şeker içeriği, doymuş yağ ve kolesterol içeren besinlerden uzak durun

Kilo kontrolü sağlamanız tek başına yeterli olmayabilir. Bunun yanında fiziksel aktiviteler yapmaya da özen göstermelisiniz. Bunun için spor salonuna yazılabilir, vücudunuz için etkili egzersizler yapabilirsiniz. Yüzme, futbol, pilates ve daha verebileceğimiz onlarca egzersiz örnekleri mevcut. Kendinize uygun olanı seçip düzenli olarak spor yaptığınız zaman kilo kontrolü sağlamak oldukça kolay hale gelecektir.

BUNU DENEYEBİLİRSİN: Evde Full Body Program

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Postür – Doğru Oturma Pozisyonu

Bahadır

Keçi Boynuzu Faydaları

Bahadır

Günlük kalori ihtiyacı nasıl hesaplanır?

Bahadır

Bir yorum yap