1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. 30 Gün: 8×8 Su İçme Mücadelesi

30 Gün: 8×8 Su İçme Mücadelesi

Su içmek

Sağlıklı bir yaşam denildiğinde, genellikle akla gelen şey sağlıklı yemek, egzersiz, diyet takviyeleri, bitkisel çaylar ve daha fazlasıdır, fakat en çok ihmal edilen şey ise sudur. İster inanın ister inanmayın, ama günlük rejiminize daha fazla su içerek vücudunuz için mucizeler yapabilirsiniz. Öyleyse, 30 günlük 8×8 su mücadelesi ile bu alışkanlığı edinmeye çalışın, böylece en iyi doğal takviyelerden birini yavaşça yaşam tarzınıza entegre edebilirsiniz. Su içmek oldukça önemlidir. Şimdi mücadeleyi nasıl yapacağımızı inceleyelim.

Mücadele

Bu mücadele oldukça kolay ve etkilidir. 30 gün boyunca günde 8 bardak su içmelisiniz. Bunu bir gün bile aksatmadan yapmanız gerekir. Bunun için telefonunuza hatırlatıcı kurmanızı öneriyoruz ya da telefon duvar kağıdına “su iç” yazan bir fotoğraf koyabilirsiniz. Kendinizi su içmeye ne kadar teşvik ederseniz o kadar daha iyi olacaktır. Davranışları belirli bir süre zoraki yapsanız bile daha sonradan vücut bu duruma alışacak ve yaşam boyu iyi bir alışkanlık kazanmış olacaksınız. Yaşam tarzınıza dahil olmasına çok sevineceğiniz bu alışkanlığı kazanmanız için sadece bir ay (ya da daha da az bir süre) yeterlidir. Yeterli miktarda su tüketmenin yararları sınırsızdır. Suyun size katacağı bir kaç faydayı öğrenince şaşıracaksınız!

Sonuçlar

Kilo verme yolculuğuna başlıyorsanız, çok fazla su içmek sizi hedefinize ulaştırmak için önemli bir etkendir. Her öğünden önce tüketilen su, size doygunluk hissi verir, böylece yemek sırasında daha az yemek yemeye daha meyilli olursunuz. Dahası, su iyi besinler ve vitaminler için vücudunuzdaki toksinleri temizler.

Bildiğimiz gibi, su dehidrasyondan kaçınmanın en iyi yoludur. Vücudunuzu su ile beslemek, cildinizdeki, dudaklarınızdaki ve vücudunuzun diğer bölgelerindeki nemi yeniler. Buna ek olarak, yaz mevsimi geldiğinde çok daha enerjik ve daha az yorgun hissedersiniz.

Aynı zamanda düzenli su tüketimi ağız sağlığınız için oldukça önemlidir. Dişleriniz lekelere ve hassasiyete daha az eğilimli hale gelir.

Yeryüzünde en fazla yararı olan bir besinin sık sık ihmal edilmesi ironiktir. Ancak, bu basit mücadele ile, bir fark yaratarak size kattığı faydaları göreceksiniz.

Yorum Yap
Tepkin Ne Oldu?

    Yorum Yap