1. Ana Sayfa
 2. Sağlık
 3. Suyun Kilo Vermeye 10 Faydası

Suyun Kilo Vermeye 10 Faydası

suyun faydası

Muhtemelen vücudunuzun %73’ü su olduğunu duymuşsunuzdur. Bu doğru! İşte bu yüzden su içmek ve hidratlı kalmak, kilo verme hedefinize hayal edebileceğinizden daha hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Yeterli su içmek vücut ısınızı düzenler. Su, yediğiniz gıdaları enerji olarak kullanmak için vücut dokularınıza taşımanın birincil rolünü oynar.

Hidratlı kalmak stresi azaltır, baş ağrılarının miktarını azaltır ve genel olarak kendinizi daha iyi ve mutlu hissetmenizi sağlar. Sağlıklı beslenme ve egzersiz planınıza bol su eklemek önemlidir. İşte suyun kilo vermeye yarımcı olduğu 10 madde.

Suyun 10 faydası

1. Su sizi doygun hissettirir.

Yemekten önce içeceğiniz bir bardak su sizi daha doygun hissettirir ve daha az yemenize neden olur.

2. Su kaslarınızı güçlendirir.

Kas hücrelerinizde bol miktarda su, yapısal destek sağlar ve egzersiz yaptıktan sonra kaslarınızın büyümesini sağlar. Kaslarınız büyüdükçe, yaktığınız kalorileri en üst düzeye çıkarır ve daha uzun, daha yoğun egzersizler yapabilirsiniz!

3. Su sindirim ile yardımcı olur.

Su, tükürüğünüzün büyük bir bölümünü oluşturur. Aynı zamanda vücudunuzun sindirilebilir lifleri çözmesine yardımcı olur.

4. Su eklemlerinize yardımcı olur.

Su, hareket ettikçe eklemlerinizi yağlar ve yastıklandırır; bu da sizi yaralanmalara ve ağrılığa daha az eğilimli hale getirir! Hidratlı kaldığınızda, egzersiz yaparken terlersiniz, bu da serin kalmanıza ve harika hissetmenize yardımcı olur.

5. Düzenli kalmaya yardımcı olur

Su sizi “düzenli” tutmaya yardımcı olur – bu da kendinizi iyi hissetmenize ve egzersiz yapmaya hazır hale getirir!

6. Suda kalori yoktur.

Serinletici su ile nemlendirilmiş olarak kalmak, kola gibi sağlıksız içecekler için daha istekli hale getirecektir. Şekerli ve asitli içeceklerden uzak durun!

7. Bol miktarda su içmek günlük enerjinizi artıracaktır.

Vücudunuzun sürekli olarak ihtiyaç duyduğu doğru besin miktarını koruduğu için, nemli tutulması sizi gün içinde daha az yoracaktır. Daha fazla enerji = sağlıklı yemek tarifleri ve egzersiz yapmak için daha fazla motivasyon!

8. Su bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Vücudunuzu iyi bir şekilde hidratlandığınız zaman en iyi şekilde işlev gördüğünden, bağışıklık sisteminizin de en iyi şekilde çalıştığı anlamına gelir.

9. Su metabolizmanızı hızlandırır.

Daha fazla su içtikçe, daha iyi ve daha hızlı kalori yakmaya neden olan metabolizmanızı hızlandırırsınız. Sabah içeceğiniz bir bardak limon ve naneli su, gün içerisinde hidratlı kalmak için harika bir yoldur.

10. Su sirkülasyonu artırır.

Artan sirkülasyon, kaslarınızın egzersiz sırasında oksijeni daha verimli kullanması anlamına gelir. Antrenmanlarınız daha uzun sürebilir ve daha güçlü olursunuz.

Yorum Yap
Tepkin Ne Oldu?

  Yorum Yap

  Yorumlar (1)

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir