Yaşam

Yoga Türleri Hakkında

Yoga Hindistan’da 5000 yıl önce başlayan, günümüzde popüler bir spor rejimi haline geldi. Bu bölgedeki antik insanlar aklını ve bedenini meditasyona hazırlamak için bu uygulamayı takip ediyır. Yoga, bir insanın bedenine ve düşüncelerine yardımcı olduğu için, tüm dünya tarafından tanınmasına yol açan geleneksel yöntemin bir bütünlüğüydü. Egzersiz gibi, yoga da farklı şekillerdedir. Her türün kendine özgü bir amacı vardır, bu nedenle burada farklı yoga türlerinin ve amaçlarının bir listesi bulunmaktadır.

Hatha Yoga

Eğer bir acemiyseniz, daha fazla güç ve duruş gerektiren bir yoga formuna gitmek yerine hatha yoga ile başlamanız önerilir. Hatha kelimesi çaba ya da güç anlamına gelir ve yavaştır ve bu nedenle rahatlatıcıdır. Her pozu dakika detayıyla odaklar ve yeni başlayanlara hassasiyet ve odaklanma konusunda yardımcı olur.

İyengar Yoga

Bu yoga formunun öncüsü B.K.S Iyengar’dır. Bu, yeni başlayanlar ve fiziksel ve zihinsel yaralanmaları için şifa arayanlar için iyi olan başka bir yoga şeklidir. Doğru pozisyonlara yardımcı olmak için bloklar ve kayışlar gibi farklı duruşlar ve aksesuarlar kullanır.

Bikram Yoga

Fiziksel ve zihinsel gücünüz yoksa ve zayıf yönlerinizi nasıl kontrol edeceğinizi ve güç kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu sizin için en iyi yoga tarzıdır. Ancak, vücudunuzu hazırlamadan ve çalışmaya başlamadan önce içine atlamamak en iyisidir. Bu tip yoga, yüksek sıcaklığa sahip bir odada gerçekleştirilir ve ısı, vücudunuza kendini kontrol etmenin yanı sıra cildin toksin salınımına yardımcı olmayı öğretir. 40 ° C’ lık bir odada yoga yapmak hiç yeni başlayanlar için değildir ve aralarından seçim yapabileceğiniz başka yoga teknikleri hala vardır.

Vinyasa Yoga

Vücudun gücünü ve dayanıklılığını artırmak için diğer bir yoga türü Vinyasa yogadır. Bikram yogadan farklı olarak, sıcaklıkla ilgisi yok. Sürekli ağır solunum ile girdiğiniz farklı pozlar var. Poz ve nefes arasındaki bağlantı, çevrimi yönlendiren şeydir. Hızlı hareketler bu yoga enerjisini güçlendirir.

Svaroopa Yoga

Svaroopa yoga, çoğunlukla ameliyattan iyileşenlere yönelik bir yoga türüdür. Son yıllarda sandalyede bir dizi pozdan oluşması nedeniyle fizik tedaviye bir alternatif olarak kabul edilmeye başlandı ve hatta eklem sorunu olan insanlar için faydalı olabileceği kanıtlandı.

Kundalini Yoga

Medyanın yoganın bu yönünü yücelttiğini gördükten sonra manevi bir farkındalık seviyesine ulaşmak istiyorsanız, kesinlikle bu sistem hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız, adını ve ayrıntılarından bazılarını bilmeniz gerekir. Bu yoga formunda, sürekli nefes alıp vermeye ilaveten farklı pozlar alırsınız. Bu, omurganızın tabanından enerjinin yükselmesine ve tüm vücuda yayılmasına yardımcı olacaktır. İstenilen sonucu elde etmek zaman alabilir, çünkü bu uzun bir süreçtir, ancak bir kez başladığınızda arındırıcı ve iyileştiricidir.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Yerde uyumak sırtımız için daha mı iyi?

Bahadır

Alkol ile ilaç kullanımı

Bahadır

Sağlıklı yaşam kuralları: İrade

Mustafa

Bir yorum yap