Kilo Vermek Sağlık

Zayıflama tavsiyeleri

Kilo verme çabalarında daha başarılı olmalarına yardımcı olacak ince dokunuşları kim istemez? Bu ince ayarlar kilo vermenizde sizi başarıya ulaştıracak. Bu zayıflama tavsiyeleri ile rahatça kilo vereceksiniz.

Çok fazla fark yaratamayacak kadar basit görünebilirler, ancak olabilecek etkilerine şaşıracaksınız.

Kendi yemeğini hazırla ve yavaş ye.

Örneğin, mutfak tezgahında veya ayakta yemek yemeyin. Masaya bir tabak koyun, oturun ve yemeğinizin tadını çıkarın. Aromayı tadımlayın, nasıl göründüğün, lezzetlerinin tadını çıkarın. Bunu yaptığınızda bir  bir fark yaratacak emin olun.

Yemek yerken yavaşlayın. Çok hızlı bir şekilde yemek yediğinizde, beyniniz açlığınızın geçtiğine tatmin olmaz. Beynin midenin dolu olduğunun farkına varması 20 dakika kadar sürebilir. 23 çalışmanın gözden geçirilmesi, hızlı yiyenlerin yavaş yiyenlere kıyasla obez olma ihtimalinin yaklaşık iki katı olduğunu buldu.

Küçük boy tabak kullanın.

Bazı çalışmalar yemek tabağı yerine salata tabağı seçmenizi tavsiye ediyor. Bu bir yanılsamadır, ancak gerçekte olduğundan daha fazla yediğinize inanmanıza yardımcı olursa, buna değer. Ayrıca eğer yiyecek kısmı başlangıçta çok büyükse, daha fazla yiyeceksin.

Diğer bir konu tabak rengi. Tabağınızın rengi de bir fark yaratabilir. Bir çalışmada, bir katılımcının tabağınınrengi yemeklerinin rengiyle eşleştiğinde, kendilerine neredeyse % 30 daha fazla doygun hissetmişlerdir çünkü yiyeceklerin rengi tabağınızın rengiyle karıştırıldığında, yiyecek miktarı görünmez.

Çatal boyutunu büyültün.

Daha küçük bir tatlı çatal yerine bir akşam yemeği çatalı kullanın. 2011’de yapılan bir araştırma, daha büyük çatallarla yiyen katılımcıların tabaklarında, daha küçük çatallarla yiyenlere göre çok daha az yiyecek yediğini gördü. Daha büyük çatallarla yiyenler daha çabuk tatmin oldu ve daha küçük çatallarla yiyenlerden daha az yediklerini söylediler. Bu görsel bir yanılsamadır – küçük çatal, açlığınızı tatmin etmede fazla ilerleme kaydetmediğiniz hissini verir, bu da büyük bir çatalınız olduğu zamana göre daha fazla tüketime neden olur.

BUNLARIDA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Tereyağı gerçekten daha iyi mi?

Mustafa

Elektronik sigara zararları

Mustafa

İş yerinde sağlıklı yaşam

Mustafa

Bir yorum yap